Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holá hlava

23. 12. 2006
Jenže dáma se může těšit plnému zdraví a prostě jen chtít mít „účes“ bez starostí. Nebo potřebuje změnu. Velmi krátké vlasy nebo holá hlava sluší spíše štíhlým ženám, které mají oválný obličej a pěknou lebku. Důležitý je také pěkný krk a neodstávající uši. Úprava takovéhoto účesu není nebo je velmi nenáročná. Sestřih na kluka sluší málokomu, ale komu ano, toho omladí. Žena s takto upravenými vlasy bude protipólem romantických dlouhých účesů a bude strhávat pozornost. Velmi krátké vlasy dodají navíc vašemu výrazu křehkost a nezávislost. Styl a la kluk vyzkoušelo i mnoho slavných žen. Jeden čas Cate Blanchett, Keira Knightley a Klára Issová.

Je otázkou, zda si tyto účesy můžeme dovolit nosit do zaměstnání. Můžete být sebeelegantněji a usedle oblečená, ale pořád budete extravagantní. Holá hlava nebo třímilimetrový sestřih prostě nejsou a asi ani nebudou u žen běžným účesem. Co s tím, pokud si chcete toto vyzkoušet? Snad jen odjet na velmi dlouhou dovolenou, kde vám vlasy dorostou nebo při cestě do práce natáhnout paruku. Ani jedno není ideální a jde spíš o výkřik do tmy.


Co tedy s tím? Být průkopnicí a doufat, že to v zaměstnání projde? Maskovat se kulichem? Nebo Obrazeknaznačit, že vám vlasy začaly po nedostatku vitamínů padat, a tak jste je raději shodila? Nevím, takovou odvahu nemám a vlastně ani nechci, aby mi táhlo na hlavu. Je to přeci jen nezvyk, když vám omrzají uši a po temeni se prohání vítr.

Jenže pokud vás dlouhé lokny už otravují a chcete účes bez starostí, zkuste zvolit krátké vlasy a la Sharon Stone. Budete sexy, rozverná, společensky přijatelná a postačí vám účes prohrábnout trochou tužidla.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář