Jdi na obsah Jdi na menu
 


účes podle trendů

23. 12. 2006

Vlasy si dozajista zaslouží nejen péči, ale i styl a modernost. Vždyť vlasy představují korunu krásy a dokonale dotváří osobnost každé ženy. Stejně jako oblečení vypovídají o svém nositeli mnohé. Existují ženy, které si na trendových účesech velice zakládají a rády experimentují. I pro ně vznikají stále nové trendy. A pokud se o módu zajímáte, váš zájem by měl být úplný, takže trendový účes je pro vás nezbytností.

Nikdo po vás nechce, abyste slepě kopírovala trendy a dostala se tak do rozporu se svou vlastní osobností. Vždy vybírejte ne to, co se vám líbí na modelce v časopise, ale to, co by se vám líbilo na vás. Většina žen se na svůj cit ohledně výběru toho pravého může spolehnout a pokud ne, měla by žena přemýšlet o tom, jaká je nebo jaká by chtěla být a pomocí účesu to podtrhnout. Trendy na podzim a zimu jsou nastoleny, je už jen na vás, který si vyberete, jestli vyzkoušíte všechny nebo žádný. Hledání toho nej může být obrovská zábava, tak na to myslete a nebojte se vybočit svým účesem z řady. A co že pro nás firmy zabývající se vlasovou kosmetikou a ti nejlepší kadeřníci připravili?


Obrazek Začněme tím, s čím přišel asi nejlepší kadeřník u nás – Libor Šula. Jeho nejnovější kolekce nese název NIGHT TREASURES, ve které jsou trendy jaksi skryté pod škraboškou tajemství. Kolekce je v duchu mystiky a záhadnosti. Je založená na rafinovaných střizích, které ovšem nejsou nikterak složité. Nejtrendovější délka vlasů je těsně nad ramena. Ofiny končí v úrovni očí a není problém sčesat je na patku, čímž vznikne nový účes. Objem je více než luxusní a je na něj kladen velký důraz. Střih by měl být natolik precizní, aby účes držel tvar i při pohybu. Účesy z takto střižených vlasů jsou hladké a lesklé. Co se týče barev převládají odstíny světlé hnědé od béžové přes skořicovou až po barvu dřeva s nádechem růžové. Frčí i melíry. Kolekce Libora Šuly se dá označit jako čistý luxus.

A trendové barvy obecně? Přece barvy podzimu. Vlasová móda si tentokrát bere inspiraci přímo z přírody. In jsou veškeré barvy spadaného listí – blond neboli „žlutá“, hnědá, kaštanová a červená, ale i fialová.

Používá se ale i temná modrá nebo zelená, zvláště pak na zvýraznění určitých partií jako je ofina nebo kontury účesu. Pokud nejste punkerka, do výrazných barev se nepouštějte. Barvy by měly působit přirozeně, proto se používá více odstínů, ostré barevné přechody nejsou žádoucí. Melíry jsou stále in, účesu by měly dodat plastičnost, dynamiku a vpravit do něj světlo a pohyb.


Schwarzkopf professional představil pro období podzim/zima 2006/ 2007 kolekci s názvem FUSION, která spojuje hned čtyři módní trendy. Jedním z nich je trend označovaný BEAT GIRL, který si pro jeho originalitu a zajímavý retro charakter představíme. Inspiraci našel v šedesátých letech a zahrnuje mnohé módní trendy v účesové tvorbě od módního půvabu až po špičkový přepych. Zkrácené délky jsou letos jedním z nejžhavějších trendů. Trend BEAT GIRL navíc kombinuje zaoblený tvar účesu s rozcuchanými konci. Tento trend se vyznačuje strohými liniemi a nakrátko ostříhanými vlasy šedesátých let, ale i extrémním objemem na vlasech dlouhých a kudrnatých. Nosí se výrazný grafický střih a „těžká“ ofina. Výsledný dojem je chladný.

Oproti tomu nová kolekce ICONE Petry Měchurové, další významné osobnosti na poli české kadeřnické tvorby, je velmi současná. Představuje ženu mnoha tváří. Vznosný účes s geometrickými tvary, zdobné kroucené pramínky do tvaru vln, hladké a stáčené prameny tvořící na hlavě asymetrickou korunu nebo čelenka z husté ofiny – to jsou jen některé detaily z Petřiny nové kolekce.

Pokud tedy chcete trendový účes pro nadcházející sezónu, zvolte ostře grafický střih a teplé barvy tón v tónu. Sáhnout můžete i po melíru a hlavně nezapomeňte na objem. Nasaďte záhadný výraz a vydejte se do podzimních ulic, váš nový účes vás doplní lépe než drahý šperk.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář